Dobre szkolenie to przede wszystkim dobry instruktor. Za to cenię sobie odbyty kurs sternika w Sea Adventure. Dydaktyka na wysokim poziomie, dodatkowo uzupełniona świetną atmosferą, przyjazną nauce. Gorąco polecam! Mikołaj Zygmański

„… Chcę bardzo serdecznie podziękować. Miałeś rację – gdy uczestniczy się sumiennie w zajęciach teoretycznych zdanie testu to czysta formalność. Jeżeli chodzi o praktykę – już po pierwszym weekendzie wiedziałam że dobrze trafiłam i nie będę się wymigiwać od zajęć tylko każdą godzinę z przyjemnością spędzę na wodzie z Wojtkiem a potem również z Arturem. Macie fantastycznych szkoleniowców – konkretnych, fachowych, nie odpuszczających, upierdliwych co do sztuki żeglarskiej ale również życzliwych. Na ich miejscu nie raz poszłabym „popływać” a nie znowu tłumaczyć że odpadanie to nie zawsze musi być „w lewo”. Ania Szoszorek

Szkolenie na jachtowego sternika morskiego oceniam bardzo wysoko; rzeczowe i zrozumiałe wykłady oparte na przykładach; swoboda w komunikacji wykładowca – uczestnik szkolenia   sprawia, że żadne pytanie nie zostaje bez odpowiedzi a wręcz poddane jest dyskusji i analizie;  zajęcia manewrowe na 12.5 metrowym jachcie, ich intensywność i różnorodność sprawiają, że egzamin to formalność. Miło wspominam  ten czas. Polecam  wszystkim, którzy zaczynają i chcą podszkolić swoje umiejętności. kamińskitomasz.pl Tomasz Kamiński

Dzięki za miłe chwile na kursie – było bardzo fajnie, jesteście fajną ekipą. Radek D.

This is my personal recommendation for Tomek Adamczyk. Until just recently, I have been Tomek’s student for several weeks taking part on sailing course organized by SEA ADVENTURE. I found Tomek to be a real professional, consistently pleasant, tackling all duties as our instructor with dedication and a smile. I highly recommend Tomek and SEA ADVENTURE to everybody, who would like to start or continue his/her sailing adventure. Wojciech K.

Wszystkie szkolenia żeglarskie w swojej dotychczasowej karierze odbyłem z Sea-Adventure. Zaliczony kurs na stopień żeglarza jachtowego, na patent sternika motorowodnego, kurs manewrowania jachtem morskim oraz kurs na patent jachtowego sternika morskiego. Zawsze rzetelnie i fachowo, ale na luzie – na zajęcia wstawało się i jechało z ogromną przyjemnością. Bardziej niż patenty doceniam poznanych ludzi – ekipę Sea-Adventure – oraz praktyczne umiejętności, których bez nich bym nie nabył! Kacper Kamiński

Specjalista ds. E-commerce i Marketingu, 3Frames.pl

„Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku”. Mam nadzieję, że wykonaliśmy pierwszy bardzo ważny krok, a podróż żeglarska będzie trwała już zawsze. Jeszcze raz bardzo dziękuję za profesjonalne,  z należnym dystansem do rzeczy,  przygotowanie nas do egzaminu i oczywiście wyśmienitej skuteczności. Dariusz B.

Chciałem bardzo podziękować za kurs, jestem bardzo zadowolony ze wszystkiego, super atmosfera, z pewnością jak ktoś się mnie zapyta o kurs żeglarski to będę polecał Was! Jacek K.

Dziękujemy za bardzo profesjonalnie przeprowadzony kurs.Oczywiście dopiero „teraz” będziemy tak naprawdę uczyć się w praktyce  …   i oby na szlaku nam wszystkim  nic   złego  nie przytrafiło się. Wojtek S.

Tom was our skipper on a recreational trip in Croatia in 2009 with a mixed English & Polish crew. With Tom there was always a strong emphasis on planning, safety and communication to ensure the best possible outcome for each day’s sailing. Aside from being very organised and professional, Tom also has a great sense of humour and was easy to get along with. Highly recommended!! Cameron Boxall

W dniach 24-26.04.2015 r. byłem uczestnikiem kursu manewrowania na silniku, jachtem morskim w Szczecinie.

Zajęcia obejmowały m.in.: ćwiczenie manewrów na silniku jachtem morskim, wiedzę z zakresu budowy, pracy i sposobu obsługi silnika, podejście do pomostu longside, rufą, rufą z wykorzystaniem kotwicy, odejście od pomostu z wykorzystaniem szpringu dziobowego i rufowego, cumowanie i odejście od y-bomów, jak również nocne pływanie po torze wodnym z wykorzystaniem infrastruktury nawigacyjnej i plotera GPS.

Gorąco polecam szkolenia ze Sea Adventure. Ogromna wiedza, doświadczenie, pasja, profesjonalizm, dobra organizacja, wspaniały team-to właśnie cechuje szkołę Sea Adventure.

Pozdrawiam sympatyczną załogę z którą pływałem w czasie kursu. Krzychu.

Krzysztof Świtalski

Dziękuję za  indywidualne elastyczne podejście do moich terminów. Dzięki za  świetnie przygotowanie zajęć i rewelacyjnych ludzi którzy przygotowali nas praktycznie. Dzięki za odrobinę dystansu i podejścia na luzie. Szczególne podziękowanie na ręce Kapitana Jana  który jest super dydaktykiem i swoje wieloletnie doświadczenie w żeglowaniu jak potrafi przekuć na profesjonalną dydaktykę. Mateusz M.

Bardzo pozytywnie oceniam elastyczność z jaką podchodziłeś do szkolenia. Fajnie, że można było dopasowywać sobie grupy, terminy szkoleń i w ogóle zgranie takiej dużej bandy. Wielki szacun także za możliwość wypożyczenia dodatkowo jachtów bez dodatkowych opłat. Razem z Wojciechem skorzystaliśmy z tej możliwości raz z instruktorem, a raz sami. I mogliśmy samodzielnie podejmować decyzje – dowodzić. A to bardzo ważna umiejętność. Pozytywnie oceniam prezentacje i testy po każdych zajęciach. Teraz mogę się przyznać, że uczyłem się na bieżąco z nastawieniem, że robię to dla siebie i własnego bezpieczeństwa. Brakowało mi w przypadku prawa drogi animacji, które prezentowałyby halsy zawietrzne, nawietrzne, kto jak płynie etc. Widziałem takie filmiki na youtube.com, które krowie na rowie pokazują jak to z tymi wiatrami i pierwszeństwem bywa. Może warto skorzystać z takiego pomysłu. Szymon S.